4 Adımda Öğrenim Kredisi Geri Öde(yeme)me Sıkıntısını Aşmak

119
Görüntüleme

Öğrenim hayatınız sona erdi ama başlayacak olan borçları mı düşünüyorsunuz? Hemen hemen her gencin sorunu olan öğrenci kredisi için farklı ödeme yöntemleri bulunuyor. Sabit bir işte çalışıyorsanız ya da işiniz yoksa bu konu size uygun olabilir. İşte öğrenim kredisi geri ödeme için aklınızda bulunması gereken 4 konu:

Ödemelerinizi Planlara Ayırın

Sabit bir işiniz bulunuyorsa aylık kazandığınız tutar üzerinden ödeme planı hazırlayın. Kendi masraflarınızı, aylık ödemeniz gereken tutarları ve öğrenci kredi ödemelerinizi bir araya alarak sizin için en uygun olan ödeme planını hazırlayın. İşsiz kişiler de yine ödeme planı yaparak ufakta olsa bu borcun azalmasını sağlayabilir.

Giderlerinizi Kısın

Bir alışveriş yapacağınız zaman aklınızda daima borcunuzun olduğunu getirin. Borcu olmayan insan daha rahat hareket eder. Bu mantıkla yola çıkarak öğrenci kredinizi ödeyene dek giderlerinizi azaltmaya çalışın.

Borcunuzu Yapılandırın

Kredi Yurtlar Kurumu aldığınız öğrenci kredisi için hemen peşinize düşmeyecek. Sizin için sundukları yapılandırma tekliflerini değerlendirerek ödeme süresini uzatabilirsiniz.

Yardım Almaktan Çekinmeyin

Unutmayın, siz henüz yeni mezun oldunuz. Bir işe başlasanız da işsiz de olsanız yeni mezun olduğunuz için kimse sizden müthiş işler beklemiyor. Ailenizden bu konuda destek almaktan çekinmeyin.

Öğrenim Kredisi Geri Ödeme

Sizin de paylaşmak istediğiniz öneriler olursa yorum kısmından fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here