Takip Edilmesi Gereken “Resmî” Siteler

423
Görüntüleme

Üniversite ile ilgili duyurular resmi sitelerden yapılmaktadır. Bu konuyla ilgili takip etmeniz gereken siteleri burada listeleyeceğiz.

1. Öğrenci Bilgi Sistemi

Öncelikle öğrenci sistemine giriş için kullanacağımız link budur: http://ogrenci.gazi.edu.tr/

Akademik takvim görüntüleme, ders kaydı yapma, karne görüntüleme, not görüntüleme, ders programı, bölüm ders programı, transkript örneği alma gibi işlemler öğrenci bilgi sisteminden gerçekleşmektedir.

Mail Adresi: Ayrıca öğrenci sisteminde yer alan mail adresini aktif olarak kullanmanız gerekmektedir. Dönem içerisinde derslerle ilgili bazı notlar, duyurular sistemde yer alan mail adresleri kullanılarak yapılmaktadır.

Öğrenci Girişi’ne tıkladıktan sonra karşımıza numara ve şifre ekranı geliyor.

Yeni Kayıt Olan Öğrenciler:  İlk kez kayıt yaptıranlar öğrenci numaralarını şu adresten bulabilirler: https://ogrenci.gazi.edu.tr/yeni_ogrenci_no/

Varsayılan şifreniz TC’nizin son 6 hanesidir.


2. Duyuruları Takip Etme

Sınav tarihleri, sınav yerleri, fakülte ile ilgili duyurular, tanıtımlar, ilanlar ve daha fazlası için şu linki düzenli olarak takip etmeniz gerekmektedir: http://iibf.gazi.edu.tr/

3. Gazi Üniversitesi Mobil Uygulaması

Ayrıca notlarınızı görüntülemek için kullanacağız bir üniversite uygulaması da mevcut. Bunun için Gazi Üniversitesi terimini aratmanız yeterli.

Sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here